Sedačka EpoqueJak se asi cítil francouzský král Ludvík XIV., když se usadil do své pohodlné barokní sedací soupravy? Tento symbol barokního panovníka, který si potrpěl na dokonalý styl a kultivované vystupování, se jistě nespokojil s kdečím – vždy usiloval o to nejlepší. Totéž nabízejí i naše barokní sedací soupravy, které dokonale uspokojí všechny požadavky na originalitu, dokonalý styl a kvalitu zároveň. Sedací soupravy mají tenké dřevěné nožky a jedinečné dřevěné zdobení v horní části, dostupné jsou v látkovém provedení. S barokními sedacími soupravami si můžete dopřát pohodlí králů a do vašeho obývacího pokoje vnesete závan historie a nadčasové elegance.Barokní sedací soupravy se zalíbí každému milovníkovi starožitného či zdobeného nábytku. Charakterizuje je pevná dřevěná konstrukce a atraktivní vyřezávané detaily v tmavém nebo světlejším provedení. Barokní sedací soupravy se ale nehodí ke každému nábytku. Měly by dokonale ladit s interiérem a dotvářet tak charakter místností. Můžete je umístit především do obývacích pokojů, ale za zvážení stojí umístění i do prostorné pracovny.

Barokní sedací soupravy jsou posazeny na kratších pevných nožkách, nejčastěji v ozdobném vyřezávaném designu. Sedačky můžete běžně zakoupit v textilním čalounění, nikoliv v kůži. To může být zdobeno různými abstraktními motivy, květy nebo ptáky. Barokní sedací soupravy přináší maximální komfort po náročném dnu. Ačkoli se většinou nedají rozložit, představují oblíbené a vyhledávané řešení do nově zařízených i starších obývacích pokojů.

Barokní sedací soupravy našly inspiraci v barokní době. Mnohdy tak napodobují kousky nábytku z 16., 17. nebo 18. století. Jsou vzdušné, lehké a jemné. Při jejich výrobě se používají kvalitní materiály a pokrokové technologie. Barokní sedací soupravy tak vydrží i po několik desítek let jako právě zakoupené. Tyto soupravy se většinou skládají z větší prostorné pohovky doplněné křesly nebo taburety. K barokní sedací soupravě je dobré pořídit konferenční stolek ve stejném stylu, tedy celodřevěný a zdobený atraktivní řezbou či rytinou.

Sedačky v barokním designu působí velmi elegantně. Jsou opravdu unikátní a i proto je můžete zakoupit za mírně vyšší cenu. Barokní sedací soupravy věrně připomínají nábytek využívaný na zámcích nebo v salonech. Navzdory své jemnosti si ponechávají masivní prvky. Ačkoli barokní sedačky nemají žádný úložný prostor, ani nejsou rozkládací, můžete pod ně umístit nenápadné zásuvky a krabice. Barokní sedací soupravy máte možnost zakoupit v celé škále modelů a provedení.