Luxusní nebo levné sedačky - jaký je mezi nimi rozdíl, když nebereme v úvahu cenu?

Luxusní sedací souprava SpeedZařizujete si obývací pokoj? Tím nejdůležitějším kusem nábytku, který vévodí celému pokoji, je bezesporu sedací souprava. Sedačka je také ten nejvíce využívaný a namáhaný nábytek. Proto není moudré na její kvalitě šetřit, přestože levné sedačky se mohou zdát jako větší lákadlo. Nezapomínejte ale, že si nevybíráte zboží na jednorázové využití, ale že taková sedačka vám bude dělat společnost třeba dvacet, nebo i více let. Investice do její kvality se tedy mnohonásobně vyplatí.

Luxusní sedačka je vyrobena z kvalitních materiálů, které se v případě látkového potahu nerozpárají či neprošoupou při první příležitosti a v případě koženého provedení se kůže nevysuší a nepopraská, když ji jednou zapomenete náležitě ošetřit, jako tomu může být u levných sedaček. Kostra luxusní sedačky vyrobená z masivního dřeva nebo kovu je stabilní a trvanlivá, takže se sedačka nezřítí, ani když ji budete užívat opravdu velmi často. Také výplň sedačky je důležitá – levnější sedací soupravy bývají vyplněné molitanem a bonelovými pružinami, čímž dochází k častému prosezení, zatímco luxusní sedačky kombinují latex a paměťovou pěnu, která kopíruje vaši postavu, takže se vám na nich bude sedět mnohem příjemněji.


Nebojte se tedy připlatit si více za kvalitu, protože právě v případě sedacích souprav chybu určitě neuděláte!

U sedacích souprav platí dvojnásob, že je dobré dát přednost kvalitě před cenou. Luxusní sedací soupravy vynikají vysokou kvalitou kůže nebo textilního čalounění. Povrchy jsou odolné proti poškrábání a znečištění a při správné péči vám vydrží po mnoho let. Stejně tak konstrukce kvalitních sedacích souprav je pevná a odolná. Vrzání nebo praskání vás tedy rozhodně nečeká. Za luxusní sedací soupravy si ovšem musíte připlatit. Tuto investici ale můžete vnímat jako dlouhodobou. Pokud nemáte každý rok v plánu kupovat novou sedačku, rozhodně se vám nákup luxusní sedací soupravy vyplatí.

Levné sedačky můžete zakoupit jako nové v internetových a kamenných obchodech i jako použité v bazarech s nábytkem. Nejlevnější sedačky se vyznačují horší kvalitou materiálů i provedení. Není to ale rozhodně pravidlem. Často můžete sehnat i kvalitní kousky za atraktivní ceny. Tato situace nastává například v případě výprodeje sedaček nebo jednorázových či dlouhodobých slev.

Levné i luxusní sedací soupravy se vyrábějí jako klasické, rohové i rozkládací.

U levných sedaček se můžete setkat s křehkou nebo vrzavou konstrukcí. Luxusní sedačky jdou oproti nim lehce skládat i rozkládat. Levné sedačky mohou praskat a na jejich materiálu mohou vznikat nejrůznější vady a kazy, kterým není možné zabránit ani použitím kvalitních přípravků na jejich údržbu. Luxusní sedací soupravy vám zato i odpustí, když na ně při pravidelné péči jednou zapomenete. Na jejich stavu se to rozhodně nepodepíše.

Cena sedací soupravy se odvíjí i od toho, z kolika kusů nábytku se sedačka skládá. Nejlevnější variantu samozřejmě představují sedací soupravy tvořené samotnou pohovkou. Dražší je pak sedací souprava doplněná křesly nebo taburety. Zohlednit byste měli i rozměry sedací soupravy.