Sedací soupravy jsou dnes součástí takřka všech moderních obývacích pokojů. Zatímco vybavení interiérů se v minulých letech poměrně razantně změnilo, sedací soupravy v nich neztratily nic ze své oblíbenosti.

Proměny se spíše dočkala jejich společenská role. Zatímco dříve bylo jejich primární funkcí poskytnout členům rodiny prostor pro večerní válení u televize, dnes jsou vybírány se zřetelem k tomu, aby byly dostatečně důstojné pro posezení s rodinou a přáteli.

Kožená sedací souprava Sedačka a její péče o údžbu

Kožené sedací soupravy jsou na údržbu o něco náročnější než textilní sedací soupravy. Mohou se snadněji poškodit i lehce vyblednout.


Proč zvolit koženou sedací soupravu

Kožená sedací souprava z pravé kůže je odrazem životního stylu. Je to výjimečný materiál, kůže navíc splňuje i ty nejnáročnější požadavky. Nadčasová klasika kožené sedací soupravy vdechne do každého interiéru kouzlo a krásu tohoto materiálu. Když se o kůži dobře staráte, vydrží vám dlouho. Každá kožená sedačka je nenapodobitelným originálním kouskem, má jinou povrchovou úpravu i jiný barevní odstín.

Výhody kožené sedací soupravy

Co kožené sedačce škodí

O koženou sedačku je třeba se pravidelně starat. Je důležité stírat pravidelně prach, který sedačce velmi škodí. Měla by se také ošetřovat speciálními přípravky a spreji, které jsou určené právě k péči o kožený nábytek.

Jak správně pečovat o koženou sedací soupravu?

Pravidelným stíráním prachu suchým hadříkem zabráníte usazování nečistot a prachu na vaší sedačce. Nejméně 2 krát ročně kůži ošetřete speciálním přípravkem, který je určený na kůži. Před použitím si dobře přečtěte příbalový leták a vždy ošetřujte pouze čistou sedačku. Pokud je to nezbytně nutné, tak před samotným ošetřením použijte intenzivní čistič na kožený nábytek. Intenzivní čistič použijte, pokud je potřeba vyčistit lokální skvrny. Pozor! Není určený k pravidelnému používání. Pokud se na vaší sedací soupravě objeví nějaká skvrna, okamžitě ji vyčistěte, než zaschne.

Při jejich použití dbejte na informace uvedené na obalu. Při péči o sedačku nepoužívejte kartáče a hrubé hadříky, vždy jen měkkou houbičku, kterou vše lehce setřete.

Látková sedací souprava

látkovou sedací soupravu se tak pečlivě starat nemusíte. Textilní čalounění je často upraveno speciální vrstvou, díky které se na sedací soupravu nechytá prach a špína.

Výhody látkové sedací soupravy

Jak správně vybrat látkovou sedací soupravu

Při výběru byste měli zohlednit fakt, jestli jste sami v domácnosti nebo s vámi žijí děti, které rády patlají svými špinavými ručkami po nábytku. Právě v takových případech jsou ideální sedací soupravy s odnímatelným potahem, který můžete dát do pračky a vyprat jej.

Výhody potahů:

Jak odstranit drobné nečistoty, které není třeba hned prát

Skvrny od kakaa, čaje nebo obědu co nejdříve odsajte pomocí čistého hadříku. Zbylé nečistoty na sedací soupravě pak odstraníte hadříkem, který namočíte do vlažného roztoku obyčejného mýdla. Pokud si však skvrny nevšimnete hned, odstraníte jej pomocí tupého předmětu seškrábáním a poté hadříkem namočeným v roztoku z mýdla.

Jaké čisticí prostředky použít?