Sedačka Peter
Rozkládací sedačky jsou oblíbeným a velmi praktickým řešením, jak proměnit obývací pokoj v pohodlnou ložnici pro hosty. Rozkládací sedací soupravy jsou tedy vhodné pro ty, kdo přijímají návštěvy a potřebují během chvilky vykouzlit další ležení. Také pokud sedačky používáte pro trvalé spaní vy sami, dbejte při jejím výběru více než kdy jindy na kvalitní zpracování a kvalitní materiály výplně sedaček, protože není nic horšího, než strávit opakovaně noc na nepohodlném lůžku. Při koupi rozkládací sedačky si také všímejte detailů – například koleček výsuvu rozkladu.

Rozkládací sedací souprava se hodí do každého pokoje

nikdy totiž nevíte, kdy přijede návštěva a bude chtít u vás přespat. Můžete ji využít na spaní i pro sebe. Je stále více oblíbeným a praktickým řešením do malých bytů a garsoniér, ve kterých již nezbývá místo pro klasickou postel. Rozkládací sedací soupravy mají oproti klasickým sedačkám výhodu právě ve zmíněném rozložení. Během okamžiku získáte jednolůžkové nebo dvoulůžkové spaní. Na rozdíl od klasické postele jsou rozkládací sedací soupravy vybaveny opěrkou zad, která zaručuje pohodlí i na odpolední posezení s přáteli či na odpočinek u televize nebo knížky.

Sedací soupravy s možností rozložení se vyrábějí v nepřeberném množství modelů. Standardně můžete vybírat mezi kůží a textilním čalouněním. Oba materiály jsou velice komfortní. Volte tedy dle individuálních preferencí a možností interiéru. Látkové i kožené rozkládací sedací soupravy se snadno udržují. Skvěle vypadají doplněné decentním nebo i výraznějším přehozem.

Rozkládací sedací soupravy mohou sedět přímo na zemi nebo na drobných nožkách. Vybrané modely doplňuje úložný prostor, do kterého můžete schovat deky, peřiny a polštáře. Tuto možnost oceníte především v garsoniéře nebo v některém jiném minimalistickém prostoru. Rozkládací sedačky standardně doplňují i křesla nebo sedací taburety

Potahový materiál pro rozkládací sedací soupravy

z kůže nebo textilu jsou běžně dostání v klasické podobě. Rohové řešení je spíše výjimečné. I rozkládací sedací souprava se může stát dominantou vašeho obývacího pokoje. Na první pohled rozhodně není poznat, že je rozkládací a že slouží i ke spánku. Nemusíte se bát ani její nepohodlnosti ve srovnání s klasickou postelí. Rozkládací sedací soupravy jsou vybaveny kvalitními matracemi. Sedačku můžete rozšířit o skleněný nebo dřevěný konferenční stolek.