Sedací souprava MelissaPři výběru potahového materiálu sedaček záleží nejen na vašem vkusu, ale také na dalších faktorech. U sedacích souprav v látce se ptejte na počet sedacích cyklů, které udávají životnost daného potahu. Nejen vysoké číslo je však zárukou kvality, pozornost zaměřte také na další zpracování – kvalitu šití či celkové vypnutí potahové látky. U kožených sedacích souprav věnujte pozornost především tloušťce kůže. Nejdelší životnost má máčená kůže. Vaše preference při výběru potahu sedačky by také měly zahrnovat přítomnost dalších – většinou nezbedných – členů domácnosti, jimiž jsou děti a zvířata. Potahový materiál sedaček by měl být schopný snést větší zátěž a časté ušpinění, polití či poškrábání bez větší újmy. Vybírejte tedy snadno omyvatelný a udržovatelný povrch.

Mezi oblíbené materiály u sedacích souprav v současnosti patří látka i kůže. Oba materiály mají své nepopiratelné výhody. Důvodů, proč si zvolit zrovna ten či onen, najdete vždy nespočet. Textilní čalounění je oblíbené pro svou praktičnost. Využívá se u klasických, rohových i rozkládacích sedacích souprav. Může být jednobarevné i zdobené atraktivními vzory či detaily. Kromě samotné kvality materiálu je potřeba bedlivě sledovat, zda se látková sedací souprava hodí do interiéru. I na ni si můžete pořídit moderní přehoz, který je dobré barevně i stylově sladit.

Kožené sedací soupravy symbolizují luxus a eleganci. Moderní kůže je dnes s oblibou kombinována s masivním dřevem. Kůže může nabývat celé škály barevných odstínů. Velké oblibě se těší světlé - bílé či krémové - provedení, které se hodí do každého interiéru. Bohužel jsou na něm více vidět případné skvrny a nečistoty. Mezi klasiku pak patří zelená, červená nebo hnědá barva. Tato barevnost je vskutku univerzální, hodí se ke kterékoli barvě nábytku. Sedací soupravy jsou k dostání i v tmavé kůži, která působí velmi luxusně a elegantně.

Ať už kupujete sedací soupravu s textilním čalouněním nebo s kůží, vždy dbejte na kvalitu použitých materiálů. Jistě chcete, aby vám sedací souprava vydržela po mnoho let. Kontrolujte případné rýhy a sešití stran a lemů. K oběma typům sedacích souprav můžete zakoupit křesla a taburety. Některé modely sedacích souprav se vyrábějí pouze v látce. Jedná se například o barokní sedací soupravy, které charakterizuje bohaté vyřezávání a atraktivní dekor.
Sedací soupravy v látce nebo kůži se skvěle hodí do obývacího pokoje, prostorné pracovny i do pokoje pro hosty. Při péči o ně používejte speciální čistící prostředky a vyvarujte se ostrých předmětů, které by mohly kůži nebo čalounění poškodit.