Obrázek: odkaz na klasickou koženou sedací soupravu Chesterfield

Nepodceňujte výběr sedačky

Krásná kožená sedací souprava může být chloubou každého obývacího pokoje vybaveného luxusním zařízením. Pokud svůj domov ladíte do elegantního stylu, je sedačka v kůži tou pravou volbou. Kvalita kožených sedacích souprav je ovšem proměnlivá v závislosti na výrobci a zpracování, proto si určitě dejte práci s výběrem té, která vám bude vyhovovat nejlépe jak kvalitou, estetických vzezřením, tak účelností.

U nás si můžete vybrat z klasických i rozkládacích sedaček, doplňovat je křesly či taburety, ale především v nabídce našeho obchodu naleznete mnoho originálních stylů zpracování, takže se váš pokoj rázem může díky sedačce proměnit v barokní salon ve Versailles, Napoleonův přijímací pokoj, kajutu zámořské lodi Titanic či noblesní obývák ve stylu anglické uměřené elegance.

Ani rustikální sedačkám nechybí...

Sedací soupravy vyrobené z kvalitní kůže vyniknou v každém obývacím pokoji. Kožená sedací souprava umí dotvořit tu pravou atmosféru, upoutat pozornost a snadno se tak stát centrem vašeho obýváku. Při výběru kožené sedací soupravy se zaměřte na kvalitu použitých materiálů, barevné provedení sedačky i rozměry. Je dobré zvolit takovou soupravu, která bude respektovat tóny a prostorové dispozice pokoje. Sedačky se dnes běžně vyrábějí ve variantách retro, moderní i klasické. Mohou být samozřejmě rohové či rozkládací.

Všechny barvy duhy

Kožené sedací soupravy typicky kombinují vícero materiálů. Elegantní kůže bývá doplněna masivní dřevěnou konstrukcí. Mezi oblíbené barvy patří bílá, krémová, zelená nebo červená. Popularitě se samozřejmě těší i nejrůznější tmavé odstíny. Kožená sedací souprava by měla být elegantní a pohodlná zároveň. Měla by umět zapůsobit estetickým dojmem a současně poskytnout maximální komfort po náročném pracovním dnu. Velmi oblíbené jsou proto i rozkládací kožené soupravy, na kterých si můžete odpočinout u sledování filmu nebo některého televizního programu. Kožené sedací soupravy jsou dodávány o různých velikostech. Standardně jako trojpohovky nebo dvojpohovky. Doplňují je křesla i taburety nejrůznějších tvarů a rozměrů.

Umístění pohovky a kombinace s dalšími prvky

Při zakomponování sedací soupravy do prostoru je důležité i její umístění. Může se nacházet u zdi nebo v rohu místnosti. Do kouta se nejvíce hodí sedací soupravy v rohovém provedení. Naproti kožené sedací soupravě by se měla nacházet nižší skříňka nebo konferenční stolek s televizí či domácím kinem. Ani u kvalitní kožené sedací soupravy nezapomínejte na moderní přehoz, který sedačku ochrání před možným ušpiněním a případným poškozením.

tlačítko: odkaz na výběr z italských kožených sedacích souprav