0,- Kč Košík| |

Sedací soupravy pro rok 2021: výběr z modelů

Luxusní kožené soupravy moderního střihu

Luxusní kožená sedací souprava Folk Luxusní kožená sedací souprava Kube Luxusní kožená sedací souprava Cruise
Folk Kube Cruise

Výsostné postavení v oblíbenosti si získaly sedací soupravy moderního střihu, s minimalistickým prošev, bohatým polstrováním, často využívající kombinace kovových nohou, dalších kovových prvků a koženého potahu. Područky bývají spíš dvojité, tvary čalounění jemně zvýrazňují kontury druhé kůže anebo hrubé prošívací niti.

Pohovka se typicky nabízí v mnoha šířkách: trojpohovka Maxi, trojpohovka, 2,5pohovka a dvojpohovka (sedáky ovšem mají všechny tyto pohovky u moderních sedaček pouze dva). Běžné rovné provedení se mnohdy dá na zakázku změnit i v provedení rohové.

Moderní sedací soupravy s maximálním pohodlím

Sedací souprava Portofino s elektronickým polohováním Sedací souprava Cross s podnožkami a elektronicky polohovatelnými opěrkami hlavy Sedací souprava Azur polohovatelná
Portofino Cross Azur

Jinou verzí moderních souprav jsou sedačky, které se maximálně soustředí na pohodlnost při sezení. Jejich komfort zvyšují opěrky hlavy, výsuvné podnožky, polohování celé sedačky – často parciálně či celkově řešené elektronicky. A mnohdy místo kůže nabízejí i moderní nanotextilie, které usnadňují jejich udržování a lépe vzdorují následkům každodenního používání.

Rohové sedací soupravy

Rohová sedací souprava Ibis Rohová sedací souprava Dixie Rohová sedací souprava Janka
Ibis Dixie  Janka 

Rohové sedací soupravy se volí nejen pro efektivní využívání rohů místností. Jsou mnohdy také pohodlnější, v kombinaci s vnitřním lůžkem nabízejí větší úložnou plochu při roztažení a skýtají sobě specifické prvky, jako jsou 60° rohy (a samozřejmě rohy 90°), zakončení poloostrůvky či spojení s nesedacími prvky.

Mnohé z rohových sedaček jsou i plně vybaveny pro lenošení, proto u nich najdeme i polohovatelné opěrky hlavy, polohovaní sedaček samých i výsuvné podpěrky nohou.