Sedací soupravy roku 2022

Luxusní kožené soupravy moderního střihu

Sedací souprava Praha Kožená sedací souprava Blizi Velká pohovka Maifair kožená
Praha Blizi Maifair

Výsostné postavení v oblíbenosti si získaly sedací soupravy moderního střihu, s minimalistickým proševem, bohatým polstrováním, často využívající kombinace kovových nohou, dalších kovových prvků a koženého potahu. Područky bývají spíš dvojité, tvary čalounění jemně zvýrazňují kontury druhé kůže anebo hrubé prošívací niti.

Pohovka se typicky nabízí v mnoha šířkách: trojpohovka Maxi, trojpohovka, 2,5pohovka a dvojpohovka (sedáky jsou u moderních sedaček pouze dva). Běžné rovné provedení se často vyrábí i v rohovém provedení.

Moderní sedací soupravy s maximálním pohodlím

Látková sedací souprava Ginko Látková sedací souprava Anděl Polohovací sedací souprava Holmes
Ginko Anděl Holmes

Jinou verzí moderních souprav jsou sedačky, které se maximálně soustředí na pohodlnost při sezení. Jejich komfort zvyšují opěrky hlavy, výsuvné podnožky, polohování celé sedačky je vždy na boku sedací soupravy. Mnohdy se místo kůže nabízejí i moderní nanotextilie, které usnadňují jejich udržování a lépe vzdorují následkům každodenního používání. Prozkoumejte nový typ polohování u sedací soupravy Holmes. Je zde výsuvný a otočný podhlavník. 

Rohové sedací soupravy

Péřová sedací souprava Dogme Rohová sedací souprava Dixie Kožená sedačka rohová Ritzi
Dogme Dixie  Ritzi 

Rohové sedací soupravy se volí nejen pro efektivní využívání rohů místností. Jsou mnohdy také pohodlnější, v kombinaci s vnitřním lůžkem nabízejí větší úložnou plochu při roztažení a skrývají v sobě specifické prvky, jako jsou 60° rohy (a samozřejmě rohy 90°), zakončení poloostrůvky či spojení s nestandartními prvky.

Mnohé z rohových sedaček jsou i plně vybaveny pro lenošení, proto u nich najdeme i polohovatelné opěrky hlavy, polohovací sedačkyvýsuvné podpěrky nohou a lůžka k občasnému přespání.