Italské sedací soupravy: tradice, design a kvalita

Sedací souprava FillandieSedacích soupravy - kvalita

Sedací soupravy iSedačky.cz pocházejí z renomovaných italských dílen, které vyrábějí čalouněný sedací nábytek již přes 70 let. První z nich se znovu pustily do výroby nábytku hned po skončení druhé světové války. Původně rodinné dílničky si svými výrobky získaly nejen celou Itálii, ale postupně i Evropu a celý svět.

Italové si své místo vydobyli svým přístupem k výrobě, kvalitou používaným materiálů a precizním zpracováním výrobků. Ony původně rodinné podniky se ani dnes v podobě velkých firem nevěnují ničemu jinému než výrobě čalouněného sedacího nábytku. Výroba neprobíhá sériově – ale kus od kusu.

Zpracování italských sedacích souprav

Detail křesla soupravy Napoleon

Konstrukce křesel a pohovek je z masivu buku, topolu a jedle. Masiv u moderních sedaček doplňuje silnostěnná překližka na prvcích, jejichž tvarování neumožňuje použít neformovatelný masiv. Polstrování využívá dlouhodobě testované výplně – typicky je možno volit ze tří tvrdostí. Čalounění je pečlivě designováno tak, aby maximalizovalo komfort sezení, respektovalo styl designu soupravy a odolalo každodennímu používání.

Potahy souprav z Itálie

Pravá italská sedačka Vás upoutá svým vzhledem. A nejsou to jenom linie či způsob zpracování – velmi výrazným prvkem designu je i sám potah. Klasickým materiálem potahu je kůže. Ty italské bývají hovězí či buvolí. Jsou zpracovány tak, aby vynikla jejich struktura. A často zaujmou i barvou.

 

Moderní design často využívá i látkových potahů. Ty skýtají nejen mnohem širší možnosti barevných a vizuálních úprav, ale mnohdy i výhody nanotechnologií. Lépe se udržují, snadněji čistí, zabraňují svému opotřebení. Spektrum užitečných vlastností se stále rozšiřuje s nově přibývajícími materiály.

Moderní sedací souprava Louisianne

Rysem, který se na sedacích soupravách z Itálie projevuje celkově, je precizní zpracování detailů, vysoký podíl ruční práce a pečlivá výroba každého jednoho kusu. Ostatně každá jedna sedací souprava je důkladně kontrolována před expedicí zákazníkovi.

Věhlas italských sedacích souprav

Italští designéři patří mezi špičku. Jejich kousky jsou oceňovány nejen v oblasti nábytku, ale i na poli užitého designu a v rámci designu jako takového. Italské sedací soupravy proto běžně najdete nejluxusnějších hotelech, lázeňských domech či v a v reprezentativních prostorách určených k jednání na nejvyšší úrovni.