0,- Kč Košík| |

Luxusní sedací soupravy

Pod pojmem luxusní sedací soupravy si stejně jako většina světa představujeme sedací soupravy z Itálie. Je to dáno jednak předmoderní historií nábytkářského průmyslu, jednak jeho vývojem po 2. světové válce. Italové i v době silné industrializace výroby zůstali věrni kusové výrobě se silným akcentem na precizní zpracování každého detailu, na využití kvalitní konstrukce a prvotřídních potahů.

Luxusní sedací soupravy se od těch ostatních prakticky liší jen tím, že se na nich nešetří. Při návrhu běžné sestavy 3+2+1 či 3+1+1 se nebere ohled na celkovou ekonomickou náročnost, ale pouze na maximalizaci komfortu, užitné vlastnosti a věrnost designovému konceptu. Luxusní sedací soupravy sice přesáhnou rozpočty jiných sedaček, ale za to se na ně můžete stoprocentně spolehnout – ať už mají doladit reprezentativní prostory firem či interiéry velkoryse pojatých domácností.

Šíře stylů luxusních souprav

Luxusní zpracování se neomezuje na jeden design, i když pro některé styly je typické – např. zámecké sedací soupravy či sedačka Chesterfield. Vysoce komfortním zpracováním ovšem disponují i mnohé soupravy moderní, stejně tak klasické i rustikální. V podstatě si stačí vybrat designový styl a v rámci něho už najít tu pravou soupravu: a to včetně sedací souprav rohových či dokonce rozkládacích.

Potahy luxusních souprav

Luxusní sedací soupravy se spoléhají primárně na kůži. U kousků ze sortimentu iSedačky.cz to jsou nejjemnější hovězí a buvolí kůže z Itálie. Typické je pro ně pečlivé zpracování, které zachovává původní strukturu a barvu kůže.

U některých luxusních kusů se ovšem více hodí látkový potah: ať už z tradičních, designových či užitných důvodů. Zvláště v poslední době se i v kategorii přepychového zboží prosazují nanotextilie, které vynikají dříve nedosažitelnými vlastnostmi – ať už je to minimalizace opotřebení a obecná otěruvzdornost, voděodolnost či snadnost čištění. Škála užitečných vlastností se přitom rozšiřuje v podstatě neustále.

Modely luxusních sedacích souprav