0,- Kč Košík| |

Klasické sedací soupravy

Klasické sedací soupravy na rozdíl od rustikálních sedaček už nejsou tak zaměřeny na zdobnost. Nepoužívají tak často dřevěné obložení a pokud ano, ani tyto dřevěné prvky nejsou provedeny natolik ozdobně. Klasické sedačky už nehýří tolik barvami a spíše se dají označit za konzervativní. Zato jsou pohodlnější, neboť mají zvýšené opěradla tak, aby se sedící mohl opřít i hlavou.

Na rozdíl od moderních sedaček zachovávají klasické sedací soupravy věrnost vzhledu sedačky. Nemají poloostrůvky, nepřecházejí ve funkčně jiný nábytek. Jsou rovné, sedací plocha je zakončena klasicky vypadající područkou. Jsou typickým představitelem toho, co si vybavíte pod pojmem sedačka. Ostatně právě u klasických sedacích souprav se vžilo používání sestav 3+2+1 a 3+1+1 (trojpohovka, dvojpohovka a křeslo – nebo trojpohovka a dvě křesla).

Varianty klasické sedací soupravy

V době mísení stylů najdeme i u klasických sedaček bohatý prošev. Tam, kde by příliš konzervativní vzhled neladil s pojetím interiéru, lze zvolit látkové potahy, které bývají vizuálně odvážnější. Typicky se ovšem nabízí zachovat věrnost koženému stylu. Stejně tak se mezi klasickými sedačkami dají najít nadýchané a zaoblené provedení vhodné do konzervativních prostor jako tvarování rovnější a pravoúhlejší vhodné do moderních a minimalistických interiérů.

Modely klasických sedacích souprav