0,- Kč Košík| |

Sedací soupravy: šíře možností a výběru

Souprava 3+1+1, 3+2+1 – nebo úplně jiná?

obrázek: odkaz na klasickou sedací soupravu HugoKompozice sedacích souprav už dávno opustily kdysi jedinou nabízenou sestavu 3+1+1 (gauč a dvě křesla). Dnes už prostor zaplníte či necháte volný jen podle svého přání.

Hlavní prvek – sedačka alias gauč alias pohovka – nabývá podob od trojpohovky Maxi (což je větší verze trojpohovky) přes klasickou trojpohovku a kompromisní 2,5 pohovku až k malinké dvojpohovce. Každý model má přitom jinou šíři těchto variant. V některých případech hraje roli i šíře masivních područky (typicky se započítávají do šířky pohovky).

Křeslo typicky netrpí přebytkem variant a je jen na Vás kolik křesel zvolíte. Běžně se ke křeslům a pohovkám berou ještě taburety využívané ať už jako podnožky, nebo další sedací prvky. Většina souprav nabízí čtvercovou a obdélníkovou variantu taburetu.

Některé sestavy lze doplnit i konferenčním stolky, různými podstolky a dalšími designovými prvky. A to jsme zatím jen u klasických rovných sedaček.

Rohové sedací soupravy aneb další varianta zaplnění interiéru

obrázek: odkaz na rohovou sedací soupravu DominoiSedačky.cz Vám nabídnou nejen rohové sedací soupravy, ale také rohové provedení rovných sedaček. Často tuto možnost skýtají moderní sedačky a jejich pohovky, které se dají krásně pospojovat, dovybavit 60° i 90° rohy a poloostrůvky podle přání zákazníka a možností konkrétního modelu v katalogu.

Rohové sedačky do L či U

Rohové sedací soupravy i rohová provedení ostatních sedaček můžete mít:

  • v podobě pravorohého L;
  • v podobě levorohého L i
  • v podobě U.

Nejlépe je se obrátit přímo na nás, načrtnout nám rozměry prostoru, požadavky na maximální rozměry sedací soupravy, požadovanou orientaci, dovybavení dalšími prvky – a my Vám připravíme návrh nejlepšího možného využití daného prostoru.

Rozkládací sedací soupravy

Rozkládací verze sedacích souprav byly dříve omezeny jen na některé modely. Stále sice platí, že ne všechny modely mohou být konstruovány coby rozkládací sedačky, nicméně jejich počet už se výrazně snížil.

obrázek: odkaz na dvoupatrovou rozkládací sedací soupravu PeterV podstatě všechny sedačky z iSedaček – s výjimkou těch na vysokých nohou a model, jejichž část je komponováno coby vysoce kompaktní – lze na přání dovybavit rozkládacím mechanismem, vnitřním lůžkem, kovovým roštem a ortopedickou matrací. Je tedy jen na Vás, zda bude chtít zvolenou soupravu v rozkládací úpravě či nikoliv.

Dvoupatrová rozkládací souprava

Pokud byste rádi měli k dispozici i velmi zajímavé řešení uložení návštěv a dětí, podívejte se dvoupatrové rozkládací soupravy Peter a Joker X, které vskutku atypicky řeší rozložení sedačky, která svým vzhledem nijak nenaznačuje, že by mohla ukrývat konstrukci dvoupatrové postele.

Kůže nebo látka? Anebo nanotextilie?

Dříve

Kožené sedací soupravy byly klasickou volbou do luxusních interiérů a decentních pracoven. Kůže sama reprezentovala luxusní provedení, a tedy i status majitele. Látkové sedací soupravy oproti tomu byly jen chudým příbuzným kožených sedaček. Ale to už se dávno změnilo…

Nejen design sedaček dnes

obrázek: odkaz na rohovou sedací soupravu PhiladelphiaDnešní sedací soupravy často splňují zcela jiné designové požadavky. V ateliérech umělců, architektů, designerů a mladých firem najdete nábytek, který se nebojí upoutávat pozornost. Vzory jeho potahů jsou silně vizuální a mnohdy využívají velmi křiklavých barev.

Právě pro tyto kousky se hodí látkové potahy, které mnohem snadněji vycházejí vstříc požadavkům na barevnost. Ale ani kůže nezůstává v tomhle ohledu pozadu. Jednak se značně rozšířila nabídka barevných úprav kůží, jednak sama nabízí povrchové struktury, které jsou velmi atraktivní pro designéry. A navíc je jí možno imitovat látkovými potahy, které spojují vzhled kůže s přednostmi látek.

Nanotextilie

Samostatnou kapitolou jsou nanotextilie. Ty ke vzhledu a pocitovým vlastnostem látek přidávají výhody nanotechnologií. Velmi snadno se udržují, odpuzují nečistoty a prachy, lépe odolávají každodennímu opotřebení, výborně se čistí. Množina užitečných vlastností nanotextilií se neustále rozrůstá s nově aplikovanými technologiemi.

Odkaz na italské sedací soupravy

Modely sedacích souprav iSedačky.cz