0,- Kč Košík| |

Rustikální sedací soupravy

Rustikální sedací soupravy zaujmou vzhledem typickým pro dobu pozdního středověku a celého novověku. Ač slovo rustikál odkazuje k významu selský a k vesnickému způsobu života, rustikální nábytek dnes už široce označuje spíše vybavení šlechtických zámků a stavení než selských příbytků.

Bytelné provedení rustikálních sedaček spoléhá na konstrukci z masivu, kvalitní potahy pečlivě prošívané čalounickými nitěmi a polstrování z vysokoobjemové polyuretanové pěny.

Design rustikální sedací soupravy

Rustikální design staví na bohatém využití dřevěných prvků na pohovkách a křeslech. Často lemují nejen spodní část sedacího prvku a přední část područek, ale i celé opěradla, někdy pronikají i do opěrných částí samotných. Dřevěné vykládání je ručně vyřezáváné a mnohdy nabývá podoby skutečně velmi zdobných kudrlinek a drobných výjevů. Mohutné čalounění je zvláště na opěrkách je zdobně prošíváno a doplněno čalounickými tělísky, které se na přání nahrazují krystaly Swarovski.

Potahy rustikální sedačky

Rustikální sedačky se dodávají jak v kůži, což vzhledem i stylem odpovídá spíše anglickému pojetí, tak i v látkových potazích, které ladí spíše se stylem francouzským. iSedačky.cz Vám k potažení nabídnou širokou škálu hovězích a buvolích kůží z Itálie či látky, nanotextilie a mikroplyš stejného původu.

Modely rustikálních sedacích souprav