a je třeba její výměna? Koupě nové kožené sedačky je důležitým rozhodnutím. Jelikož se jedná o klíčový prvek vašeho obývacího pokoje, jeho význam přesahuje pouhou funkčnost. Sedačka představuje centrální místo pro rodinný život, odpočinek i společenská setkání. Proto by měla odrážet vaše osobní preference a potřeby.

Na sedací soupravě trávíme x násobně víc času než za volantem, přesto se bráníme oproti autu koupit kvalitní.

Ačkoliv může být nákup nové sedací soupravy vnímán jako značná finanční investice, nevyhnutelně přicházíte bodu, kdy je stávající sedačka opotřebovaná a již nesplňuje pohodlí i estetiku. Důležité je si uvědomit, že kvalitní sedačka je více než jen nábytkem, je to investice do vašeho domácího prostředí. Může zároveň i zlepšit kvalitu vašeho života a poskytnout prostor pro osobní uklidnění.

Při výběru nové sedačky je klíčové vzít v úvahu nejen rozměry a styl, ale i kvalitu materiálu a zpracování. Kožené sedací soupravy nabízí trvanlivost, snadnou údržbu a nezaměnitelný pocit luxusu. Možnosti jsou různorodé. Od sestav 3+1+1, 3+2+1, až po rohové sedací soupravy, což vám umožňuje najít si ideální kousek.

Je tedy důležité zvážit, zda již došel čas na výměnu vaší stávající sedací soupravy. Nejde jen o náhradu opotřebovaného nábytku, ale o způsob, jakým můžete oživit svůj obývací pokoj a přinést do něj novou energii a pohodlí.

nová kožená sedačka

Nenávratně poškozené čalounění

Nejnápadnějším prvkem celé sedačky je samozřejmě čalounění, které částečně udává styl celé soupravy. Čalounění se obvykle poškodí jako první. Neodstranitelné skvrny jdou částečně zakrýt potahem nebo přehozem, tím ale skryjete celou sedačku.

Trhliny potahem sice zakryjete, ale unavená látka se bude dále trhat a díry se budou zvětšovat. Nemá smysl se snažit látku sešívat nebo jinak opravovat svépomocí. Výsledek bude nevzhledný a s největší pravděpodobností také nefunkční.

Jestliže svoji sedačku opravdu milujete a nechcete se jí vzdát, tak si najděte nejbližšího čalouníka, který vám udělá cenovou nabídku a vymění čalounění i výplně. Pokud si však myslíte, že jde o levnou službu, tak jste na omylu. Takový úkon mnohdy vyjde stejně draho, jako pořízení nové sedačky.

vyměňte starou sedací soupravu za novou

Konstrukce už dosloužila

Bytelná konstrukce sedací soupravy je základem úspěchu, ale časem se každý materiál opotřebí a může dojít k jeho poškození. Vyšší nožky u sedačky mohou časem prasknout nebo se odlomit a sedačka nebude stabilní.

Máte-li malé děti, které rády dovádějí, tak je jejich oblíbenou činností určitě i skákání na sedačce, která dostává pořádně zabrat. Děti určitě otestují i opěrky na záda a ruce. Zkrátka, když máte děti, musíte počítat, že dostane zabrat konstrukce gauče i jeho čalounění.

nákup nové sedačky


Už se nám doma nehodí k novému nábytku

Impulsem k nákupu nové sedačky může být i výměna nábytku v obývacím pokoji. Obývací stěny dokážou zcela změnit tvář pokoje a stávající gauč se už k ní třeba úplně nehodí. A pokud je vaše sedačka na hranici životnosti, tak není vůbec co řešit.

Stejná situace nastává při kompletní rekonstrukci pokoje. Využijte situaci, kdy je sedací souprava venku a zpátky nastěhujte nový kousek, který do nového interiéru lépe zapadne. Když vrátíte zpět starou sedačku, tak se k její výměně už nedokopete.

krásné obývací stěny

Zdraví na prvním místě

Když pomineme estetiku, tak sedací soupravu určitě vyměňte ve chvíli, když zvlhne a začne se z ní linout hnilobný zápach. Ve stádiu mokré sedačky, můžete situaci zachránit vyschnutím na slunci. Jakmile dojde k rozmnožení plísně, tak už moc nenaděláte. Než vdechovat nebezpečné spory z plísní, tak radši pořiďte novou.

Další pohromou pro sedací soupravu je svrab, ten je v dnešní době obtížné chytnout, ale není to zcela vyloučené. Svrab si nejčastěji přinesou domů zdravotníci a pracovníci sociálních služeb. V tomto

případě buďte opravdu nekompromisní a sedačku, i kdyby měla být téměř nová, vyhoďte na smetiště.

nová kožená sedačka z Itálie

Co se starou sedačkou?

Jestliže vyhazujete sedačku jen kvůli vzhledu, tak se někomu možná bude ještě hodit. Neporušenou sedací soupravu můžete nabídnout v nějaké bazarové skupině na facebooku a ještě na ní utržit pár peněz. Mírně poškozenou sedačku může ještě posloužit méně náročným lidem, kteří nemají dostatek financí a za odvoz se jí rádi ujmou.

Pokud se vám nepodaří sedačku někomu udat, tak není dobrým nápadem ji nechat u popelnic, přestože je to běžná praktika spousty lidí. Sedačku odvezte do nejbližšího sběrného dvora, kde ji za likvidační poplatek převezmou. Podobnou službu nabízí i některé prodejny nábytku, stačí se informovat u prodejce.

Přemýšlíte-li, kde koupit novou sedačku, vsaďte na italské sedací soupravy Praha.

co se starou sedačkou

Podívejte se na naše další tipy.