Kdo se alespoň trochu zajímá o trendy v oblasti bydlení a nábytku, tak určitě musel slyšet o sedačce Chesterfield. Bez nadsázky můžeme říct, že je to celebrita mezi sedacími soupravami a přestože už je tu s námi nějaký ten pátek, tak z módy rozhodně nevyšla.

Jak vypadá Chesterfield sedačka

Sedací souprava Chesterfielfield je kategorií sama pro sebe. Jedním z poznávacích prvků je kosočtvercové prošívání a čalouněné knoflíky všité do polstrování. Konstrukce gauče je velmi robustní a hranatější. Sedačka od pohledu působí velmi majestátně a tvoří nepřehlédnutelný prvek v místnosti.

sedačka Chesterfield

Klasickým materiálem sedaček je červená hovězí kůže, ale na přání si můžete vybrat i z jiných jemných kůží. Povrchovou úpravu lze přizpůsobit zvolenému potahu. Přestože je dnes na trhu spousta sériově vyráběných sedaček ve stylu Chesterfield, tak vězte, že jen poctivá ruční práce vypadá opravdu dobře.

Příběh jedné legendy

O sedačce Chesterfield se poprvé začalo mluvit v 18. Století, kdy jej použili jako označení pro kus nábytku, který vzdáleně připomínal gauč. Podle historických zpráv si nechal Lord Stanhope čtvrtý hrabě z Chesterfieldu vyrobit na přání sedačku, která mu nepomačká oblek. A právě po tomto pánovi byla sedačka pojmenována. Na smrtelné posteli daroval pohovku svému příteli, který ji hrdě vystavil ve svém domě.

Návštěvníkům se pohovka zalíbila a zanedlouho se začala objevovat v domech bohatých anglických aristokratů. Postupně pronikla do vážených pánských klubů v celé zemi a odtud do celého světa.

červená sedačka Chesterfield


Proč si koupit sedačku Chesterfield?

Chesterfield sedačka Calipso je synonymem luxusu a stylu. Díky jednomu jedinému kusu nábytku vytvoříte ve svém obývacím pokoji atmosféru viktoriánské Anglie. Když umístíte pohovku do pracovny, vznikne iluze jakéhosi pánského klubu a pracovna bude působit velmi profesionálním dojmem.

Netoužíte-li po interiéru v klasickém stylu, ale sedačka vám padla do oka, tak nemusíte zoufat. Barvu potahu můžete přizpůsobit svému vkusu. Velmi zajímavě vypadá Chesterfield pohovka ve výrazných barvách. Zkombinujete-li výraznou královskou modrou sedačku se zlatými doplňky, tak interiér bude působit vznešeně, ale přitom moderně.

kvalitní sedačka Chesterfield

Kvalita je alfou a omegou

Sázkou na jistotu je precizní ruční práce, která vždy vypadá dobře. Obchody s nábytkem jsou plné napodobenin kůže a levných látek a to klasice prostě nesluší. Základem úspěchu jsou kvalitní materiály, které vydrží dlouhé roky a stále vypadají dobře.

Krom kůže je důležitým prvkem i dřevo. Konstrukce by měla být vyrobena z masivního pevného dřeva. Dřevěné ozdobné prvky se zhotovují obvykle v přírodních odstínech ořechu nebo mahagonu. Zda sáhnete po matu nebo lesku je jen na vás. Stejně tak je na vás i rozhodnutí, zda necháte dřevo ozdobit stříbrnými či zlatými prvky.

detail provedení sedačky Chesterfield

S čím se dá Chesterfield zkombinovat?

Pohovka Chesterfield se dobře kombinuje prakticky se vším. Pro vytvoření tradičního vzhledu místnosti pořiďte obývací stěnu z masivu. Vybírejte stejné dřevo jaké je na ozdobných prvcích sedací soupravy. K sedačce neodmyslitelně patří konferenční stolek, kam si odložíte nějaké občerstvení nebo knihu. Do menších prostor nebo pracoven můžete nahradit konferenční stolek menším odkládacím stolkem, který nezabere tolik prostoru a stále vypadá velmi příjemně.

Začlenit tradiční kus nábytku do moderního interiéru je obtížné, ale při troše fantazie se vám to jistě podaří. Klasická sedačka doplněna o moderní doplňky může vypadat pěkně, ale dejte si pozor, ať má váš nápad hlavu a patu, jinak vše bude působit lacině a přeplácaně.