0,- Kč Košík| |

Sedací soupravy z eko kůže

Co je to umělá kůže? Umělá kůže je umělá koženka. Je to syntetická tkanina, která byla speciálně navržena tak, aby replikovala vzhled a dojem pravé kůže, ale bez použití vedlejších produktů živočišného původu. Umělá kůže se používá k výrobě všech druhů každodenních potřeb, jako jsou boty, tašky, oblečení a dokonce i veganské sedací soupravy - ve skutečnosti ji lze použít k čalounění téměř jakéhokoli kusu nábytku přesně stejným způsobem jako u pravé kůže.

Existuje mnoho různých názvů pro umělou kůži, včetně umělé, syntetické nebo veganské kůže.
Všechny však znamenají totéž: uměle simulovanou verzi kůže vyrobenou bez živočišných produktů.

Pro netrénované oko může být umělá a pravá kůže nápadně podobná. Pokud se však podíváte velmi pozorně, uvidíte, že existují jemné rozdíly v textuře a značení na materiálu. Pravá kůže si zachovává nerovnoměrné zrno a drobné povrchové nedokonalosti, které přináší přírodní zvířecí kůže, zatímco umělá kůže vypadá rovnoměrněji a konzistentněji

Z čeho se vyrábí umělá kůže?
Umělá kůže je vyrobena z vrstvy syntetického plastového povlaku, navrstveného na textilní podložku a upraveného tak, aby vytvořil autenticky koženou texturu. Tento plastový povlak může být vyroben z řady různých chemických sloučenin, ale nejběžnějšími typy jsou vosk, barvivo, polyamidové mikrovlákno, polyvinylchlorid (běžněji známý jako PVC) nebo polyuretan (někdy nazývaný PU kůže).