0,- Kč Košík| |

Sedací soupravy a dřevo

Sedací soupravy se dřevem a dřevěnými prvky

Sedací soupravy kombinující čalounění se dřevěnými prvky, detaily či vykládáním působí dostávají další estetický rozměr. Ať už dřevo využívají jen k zvýraznění přední části područek, mají jím lemovanou či zcela obloženou celou přední spodní stranu, nebo dřevěné obložení lemuje vlastně celou kostru pohovek a křesel – vždy to upoutá pozornost.

Dřevo a potah sedací soupravy

Dřevo krásně dokresluje použitý potah. Kožené sedačky krásně ladí se dřevem mořeným v barvách přírodního dřeva (ať už třeba v barvách mahagonu či třeba světlého ořechu). Luxus látkových sedacích souprav umocňuje barvo barvené na stříbrno či na zlato. Povrchovou úpravu moření i barvení lze přitom provést jako lesklou i matnou.

A co je v bodu souhry dřeva a potahu zvlášť důležité – volba je na Vás. Stačí si jen vybrat, jak konkrétně budete chtít dřevěné prvky barevně upravit.

Konstrukce sedaček: vždy masiv

Ozdobné dřevěné prvky jsou z bukového masivu. Konstrukce také spoléhá na masivní dřevo široké škály (od sedačky k sedačce). Typicky se používá masivní buk, jedle a topol. Jen u moderních sedacích souprav hlavní, nosné části konstrukce z masivu doplňují tvarované prvky ze silnostěnné dřevotřísky, která se používá tam, kde není možno použít netvarovatelný masiv.

Modely sedacích souprav se dřevem