0,- Kč Košík| |

Vybíráte relaxační křeslo? Poradíme, jestli se vyplatí investovat do elektrického polohování

V dnešní stále více uspěchané době je někdy těžké zastavit a najít si čas jen sami pro sebe. Díky relaxačnímu křeslu si můžete vytvořit klidovou zónu přímo ve svém obývacím pokoji a oddat se po náročném dni zaslouženému odpočinku u televize nebo s knihou v ruce.

sedací souprava Hugo a relaxační křeslo


Klasické vs polohovací křeslo

Pokud jste ve fázi rozhodování mezi klasickým a polohovacím křeslem, tak si musíte položit několik zásadních otázek.

- Je křeslo jen doplněk nebo na něm budete trávit více času?

Jestli plánujete nákup křesla a na sezení využíváte spíše pohovku, tak si nemusíte o pohodlí příliš přemýšlet prostě vyberte stylový kousek, který bude ladit se zbytkem pokoje. Pokud bude křeslo primárně na sezení, tak se zaměřte v první řadě na pohodlí.

- Bude v křesle sedět více lidí nebo je jen pro jednu osobu?

Každé osobě vyhovuje na sezení něco jiného. Jedno křeslo může být pro někoho pohodlné a druhý se v něm nemůže uvelebit. Jestliže bude křeslo sloužit jedné osobě, tak může být statické. Pro pohodlí více osob vsaďte spíše na polohování.

- Máte nějaké zdravotní omezení?

Dokud vás nic netrápí, tak si nemusíte lámat hlavu s polohováním nebo snazším stoupáním. Jakmile vás začnou bolet kolena nebo jste po nějakém úraze, tak si sakra rozmyslíte, jestli si sednete do nějakého hlubokého křesla, protože se z něj možná bez pomoci už nezvednete.

klasické nebo relaxační křeslo

Stojí elektrické ovládání za to?

Elektrický pohon na relaxačním křesle něco stojí a křeslo je kvůli němu samozřejmě dražší, ale při koupi kvalitního relaxačního křesla to není žádná enormní částka. Když si koupíte manuálně nastavitelné křeslo, tak za pár let možná budete litovat, že jste nedali pár tisíc korun navíc.

Elektrické ovládání určitě ocení osoby s bolestmi různých příčin nebo starší osoby. Někteří se stydí, že potřebují křeslo na elektrické ovládání a radši se budou namáhavě zvedat z gauče. Přesně pro ně může být relaxační křeslo skvělým dárkem.

Obáváte-li se zvýšené spotřeby energie, tak je tato obava naprosto lichá. Předpokládáme, že se na křesle nebudete vozit nahoru a dolů jako na kolotoči celý den, takže spotřeba elektrické energie je naprosto zanedbatelná.

relaxační křesla s polohováním


Relaxační křesla mohou být i stylová

Dávno odzvonilo době, kdy elektricky polohovaná relaxační křesla vypadala jak křesla v nemocnici. Relaxační křesla jsou moderní a stylové kusy, které budete chtít vystavit ve středu místnosti a ne je schovat někde v rohu.

Nezapomeňte sladit křeslo se sedací soupravou. Mělo by mít alespoň podobnou barvu nebo styl. K relaxačnímu stolku klidně přiřaďte odkládací stolek, který relaxaci ještě více zpříjemní, protože si zde můžete odložit kávu či drobné občerstvení.

odkládací stolet


Podívejte se na naše další tipy.