Kožené sedací soupravy jsou stále vyhledávané pro své užitné vlastnosti a nestárnoucí krásu. Čím je kůže starší, tím krásnější má patinaci. Kdo by takový podklad nechtěl mít doma? Jak vybrat tu správnou a vhodnou koženou sedačku? Aby nám sloužila co nejdéle a na své kráse neztrácela a abychom zní měli stále radost?

Jaké kůže se na sedací soupravy používají?

Mnoho výrobců, hlavně z třetích zemí kvůli snížení nákladů na výrobu kožené sedací soupravy používá tzv. štěpku, která vzniká štípáním kůže. Na omak je drsnější, tvrdší a téměř nepropustná. Taková kůže jsou sice levnější a lépe se udržuje, ale ani z daleka nám neposkytne takový komfort jako kvalitní kůže. Tato kůže se projevuje tím, že se při sedu na ní potíte a lepíte. Takovýmto kůžím se naši výrobci zcela vyhýbají.

V naší nabídce najdete několik vzorků koženky ale dnes se již při naší výrobě téměř nevyužívá. Naše sedací soupravy se vyrábějí celokoženěné. Proto jsou vhodné i do všech interiérových prostorů. Levnější sedačky v kůži mají sedací části z kůže a boky a zadní část většinou ze syntetické kůže. Použití syntetické kůže na určité části sedací soupravy rovněž sníží její cenu. Již po několika měsících používání se však projeví nevýhody: když pravá kůže dostane takzvanou patinu a bude stále hezčí, koženka zůstane barevně nezměněná. Pouze popraská a barevný rozdíl mezi pravou kůží a koženkou použitou na jedné sedací soupravě bude markantnější.

Nejlepší sedací souprava je celá z kůže

Bezesporu a jedině tak se vyrábí naše sedací soupravy. Chápeme že se tím i zvedá cena celé sedačky, ale za peníze našich klintů dodáváme pouze špičkové výrobky. Můžete se podívat jak vypadá výroba sedací soupravy v Itálii.

Rozhoduje v ceně i tlošťka kůže?
Samozřejmě že dnes je velký výběr kůží i co se týká tloušťky. Ale samotná tloušťka kůže nemá nic společného s kvalitou. Je třeba brát v úvahu, že se dnes vyrábí speciálně broušené kůže čímž dochází ke snížení tloušťky kůže. Jiné kůže jsou naopak velmi silné a jsou např. používány na speciální vzory. Tyto vzory se do kůže dostávají tepelným zpracováním. Něco podobného, jako když se mladý býček značkuje. Tyto kůže jsou již ale cenově hodně náročné. Snažíme se ceny našich kůží nikterak nezvedat. Samozřejmě pokud si zákazník přeje tu nejlepší, tak zákazníkovi vyhovíme za příplatek. Tvrzení, že čím je kůže silnější tím je kvalitnější se nezakládá na pravdě.

Je adekvátní vyšší cena kůže

Ano samozřejmě je. Spíše bychom se měli pozastavit a zapřemýšlet pokud vidíme sedací soupravu v kůži za velmi nízkou cenu. Cenu sedací soupravy ze 30 procent vytváří právě kvalitní kůže. Dalším aspektem ceny jsou výplně a v neposlední řadě ruční práce, která vám zajistí luxusní provedení celé sedačky. V loni jsme dělali velkou rohovou sedací soupravu sice v látce ale padlo na ni okolo 50 m látky. Ono látky je třeba počítat více než kůže, pokud jsou látky se vzory.


Sedací souprava Zara


Velmi kvalitní provedení v kůži nabízí sedací souprava Zara, kterou luxusně zdobí masivní dřevo různých možných patinací.


Další zajímavé články o sedačkách: