Kožené sedací soupravy jsou stále vyhledávané pro své užitné vlastnosti a nestárnoucí krásu. Čím je kůže starší, tím krásnější má patinaci. Kdo by takový podklad nechtěl mít doma? Jak vybrat tu správnou a vhodnou koženou sedačku? Aby nám sloužila co nejdéle a na své kráse neztrácela a abychom zní měli stále radost?

Jakou kůži z nabídky si na sedací soupravy zvolit?

Při výrobě sedacích souprav se využívá několik typů kůží, každá s vlastními charakteristikami a cenovým rozpětím. V některých případech, zejména u výrobců ze třetích zemí, se používá tzv. štěpková kůže, která vzniká štípáním kůže na tenčí vrstvy. Tato kůže je na omak drsnější, tvrdší a málo propustná, což může být nepříjemné, zvláště při delším sezení, kdy se může tělo potit a kůže se může lepit na pokožku.

V naší nabídce se již koženka téměř nevyskytuje. Vše bylo nahrazeno lepšími odolnějšími materiály. Například látkou Pacifico, která vypadá jako kůže, ale její povch je velmi ihned teplý jako semiš. Naše kožené sedací soupravy jsou vyráběné převážně z celokoženého materiálu, což znamená, že jsou vhodné pro všechny druhy interiérů a poskytují vyšší stupeň komfortu a kvality. Levnější varianty sedaček v kůži mohou mít sedací části z pravé kůže, zatímco boky a zadní části mohou být vyrobeny ze syntetické kůže. Tento přístup snižuje celkovou cenu sedací soupravy, ale může mít dlouhodobě negativní dopady.

Syntetická kůže, neboli koženka, má tendenci se časem popraskat, loupat se a ztrácet původní barvu. Na rozdíl od pravé kůže, která s časem získává patinu a její vzhled se může zlepšovat, koženka má uvedené vady, což může vést k výraznému rozdílu mezi pravou kůží a koženkou na shodné sedací soupravě. Tento rozdíl se může stát ještě zřetelnějším po několika měsících používání.

Je tedy důležité si uvědomit, že ačkoliv mohou být sedací soupravy s použitím koženky nebo štěpkové kůže cenově dostupnější, mohou mít v dlouhodobém horizontu nižší hodnotu z hlediska komfortu, estetiky a trvanlivosti. Investice do kvalitních materiálů, jako je pravá kůže, se tedy může dlouhodobě vyplatit. Naše sedací soupravy v koženkách nehledejte.

Nejlepší sedací souprava je celá z kůže

Bezesporu a jedině tak se vyrábí naše sedací soupravy. Chápeme že se tím i zvedá cena celé sedačky, ale za peníze našich klintů dodáváme pouze špičkové výrobky. Můžete se podívat jak vypadá výroba sedací soupravy v Itálii.

Rozhoduje v ceně i tlošťka kůže?
Samozřejmě že dnes je velký výběr kůží i co se týká tloušťky. Ale samotná tloušťka kůže nemá nic společného s kvalitou. Je třeba brát v úvahu, že se dnes vyrábí speciálně broušené kůže čímž dochází ke snížení tloušťky kůže. Jiné kůže jsou naopak velmi silné a jsou např. používány na speciální vzory. Tyto vzory se do kůže dostávají tepelným zpracováním. Něco podobného, jako když se mladý býček značkuje. Tyto kůže jsou již ale cenově hodně náročné. Snažíme se ceny našich kůží nikterak nezvedat. Samozřejmě pokud si zákazník přeje tu nejlepší, tak zákazníkovi vyhovíme za příplatek. Tvrzení, že čím je kůže silnější tím je kvalitnější se nezakládá na pravdě.

Je adekvátní vyšší cena kůže

Ano samozřejmě je. Spíše bychom se měli pozastavit a zapřemýšlet pokud vidíme sedací soupravu v kůži za velmi nízkou cenu. Cenu sedací soupravy ze 30 procent vytváří právě kvalitní kůže. Dalším aspektem ceny jsou výplně a v neposlední řadě ruční práce, která vám zajistí luxusní provedení celé sedačky. V loni jsme dělali velkou rohovou sedací soupravu sice v látce ale padlo na ni okolo 50 m látky. Ono látky je třeba počítat více než kůže, pokud jsou látky se vzory.


Sedací souprava Zara


Velmi kvalitní provedení v kůži nabízí sedací souprava Zara, kterou luxusně zdobí masivní dřevo různých možných patinací.


Další zajímavé články o sedačkách: