Nákup nové sedací soupravy má svůj klidný čas a neuváženým nákupem bychom mohli brzy litovat. V některých domácnostech sedačka chybí a jejich obyvatelé ji nijak nepostrádají. Pokud k nám však do bytu chodí větší počet návštěv, máte děti nebo se třeba jen rádi ve dvou díváte na televizi, brzy zjistíte, že potřebujete místo, kam se pohodlně posadit. A právě v tu chvíli začnete shánět kvalitní sedací soupravu, která rozzáří váš byt nebo rodinný dům.

Jak vybíráme novou sedací soupravu, aby nám maximálně vydržela nebo líbila se co nejdéle?

Třeba obojí dohromady. Musíme si hlavně uvědomit k čemu nám má sedací souprava sloužit? Samozřejmě že na sezení. Je to dosti použitelný a důležitý kus nábytku, na který se může usadit několik osob vedle sebe. Dnes však sedací soupravy získaly mnoho dalších funkcí, díky nimž se jejich funkčnost značně rozšířila. Na rozkládacích sedacích soupravách lze přespat, mnoho sedaček má různé ukládací prostory. Mnohdy je sedačka pro svůj design dominantou celého pokoje a dost často hodláme pořídit sedací soupravu barevnou variantou naší představě a nenecháváme se nutit ve výběru ani látkového nebo koženého potahu. U nás si v klidu domova vyberete správný potah, a pokud je sedačka i ve dřevě tak vhodná patinace dovrší konečnou úpravu celého designu.

Vybrat sedačku v látce nebo v kůži?

Kůže je poměrně vůči látce více odolná. Nehledě nato, čím je kůže starší tím má zajímavější patinaci. V letních měsících nás kůže ochladí v zimě může být pro někoho lehce chladná. Potahové látky mají tu výhodu že nás nikdy nechladí a jejich výběr je někdy mnohonásobně větší než kůží. Nejprve bychom si měli uvědomit v jakém interiéru sedačka bude umístněná a podle toho volit vhodný potah. Nelze jednoznačně říci, že látka je vhodnější než kůže nebo naopak. Věřte si. Výběr je pouze na vás.

Sedačku vybíráme dle volného prostoru

Pokud máme velké prostory a časté velké návštěvy měli bychom raději volit velkou sestavu sedací soupravy nebo rohové pohovky. Často se setkáváme s dotazy na sedací soupravy do tvaru U. V žádném případě se nás neobávejte zeptat, zdali zvolená sedačku se vyrábí do tohoto tvaru. I když se při výrobě musí dodržovat technologie výroby každé pohovky, lze říci že skoro každá jde takto vyrobit.

Při stísněném volném prostoru bychom měli raději volit rozkládací sedací soupravu. Velikostně se vyrábějí v různých velikostech, které nemusí být uvedené na našich stránkách. Jako rozkládací sedací souprava je vhodná trojsedačka i dvojsedačka.

Jaký design sedací soupravy zvolit?

Stále častěji se setkáváme po poptávkách na moderní sedací soupravy. Kdysi náš web nabízel jen klasické a rustikální sedací soupravy. Časem jsme rozšířili náš obchod i o nejmodernější sedačky. Dnes máme velký sortiment v moderním bydlení. Ale i přes zvětšenou poptávku na moderní sedačky náš obchod často dodává klasické sedací soupravy. Myslím že tento nábytek patří mezi náš skvost.

Rozhoduje při výběru pohovky i barva dřeva?

Ano. Ani tento aspekt bychom neměli podceňovat. V kamených obchodech se setkáváme s malou možností s řádným a vyhovujícím výběrem barvy dřeva. My vám nabídneme barvy dřeva od světlé až po tmavé a od stříbrné až po zlaté. Na výběr také máte zdali má být barva dřeva matná nebo naopak lesklá. Pokud hledáte sedací soupravu se dřevem, dozajista uvítáte i tento bohatý výběr.

Sedací souprava Deborah
Kožená klasická sedací souprava Deborah vám splní vaše přání kvalitního sezení.

Další zajímavé články o sedačkách: